Vargad

Tuleb tõdeda, et Issanda loomaaed on väga kirju. Meil käisid öösel farmis vargad – “imetore”. Ma saan aru, kui inimene on näljas ja hädas, tule ja küsi, sind ikka aidatakse võimaluste piires. Aga, et sa tuled ise ja viid ära enda äranägemise järgi noorloomi – on vastuvõetamatu! Minema viidi kaks ilusat emast noorlooma. Emane castor reks ja emane hõbeküülik. Inimene pidi küülikutest ühtteist jagama ja vähemalt nende sugu oskama määrata. OK, castoriga oli lihtne, ta oli üksi puuris ja kenasti lipiku peal kogu info kirjas, aga hõbeküülik oli koos vennaga puuris, minema oli viidud just emane. Mis tähendab seda, et ega neid söögiks võetud, ikka sigimise eesmärgil, ju omal olid isane/sed olemas.

Mida sellises olukorras teha? Mina igatahes otsustasin tuttavalt jahimehelt mitmed hundirauad laenata ja nüüd said need farmi ära peidetud. Kõik asjasse puutuvad isikud on nende asukohtadest teadlikud, teised mõistatagu! Kuidagi tuleb ju oma vara kaitsta. Kes veel ei tea, millised hundirauad välja näevad, siis siin on neist üks foto.

Ja arvan, et siia ei taha ükski varas kinni jääda ei käsi-, jalgu- ega peed pidi.

 

Viidi ära hõbeküüliku emane Foxy Rabbits Adolfina ja castor reksi emane Foxy Rabbits Ina. Paraku FR Inast ei olnud mul veel fotot tehtud. Aga kolme kuune castor reks näeb välja muidu selline.

Kui keegi paneb tähele, et tema tutvusringkonda on äkki tekkinud sellised noored loomad, siis oleme teile info eest väga tänulikud. Ja ega vaev tasumata jää.

 

Veel sarnaseid:

3 Replies to “Vargad”

  1. Kaamera ja hoiatavad sildid üles, saad lihtsamalt varga tuvastatud. Hundiraudadega väga riskantne toimetada, pärast ise süüdi teise sandistamises…
    Sellised röövretked kipuvad kahjuks korduma.Tunnen kaasa.

  2. Kaamerat polnud käepärast võtta. Rauad saime kiiremini kätte. Küll need kaameradki ülesse tulevad. Ega muud moodi ei saa vist jah.

  3. Oh kurjamit 🙁 Tean, mis tunne see selline on, varastest pole vist keegi puutumata jäänud. Meil käis teistmoodi pikahambamees, lõhkus puurid ja viis kõik isased lontkõrvad. Õnneks olid emased talliruumides talvitumas.

Lisa kommentaar

Posts Protect Plugin by http://blog.muffs.ru