Näituste tulemused

Esimene EKAÜ ( Eesti Karusloomakasvatajate Aretusühingu) korraldatud küülikute näitus korraldati aastal 2004, siis osalesime ka esmakordselt oma loomadega näitusel. 2005 aasta jäi meil olude sunnil vahele. Sellelt lehelt saad vaadata meie loomade näitusetulemusi läbi aegade. Siia lehele olen välja toonud meie poolt osalema viidud loomade keskmise punktisumma, kohtunik/ud, kes näitusel hindas/id ja näituse toimumiskoha. Täpsemad tulemused leiab EKAÜ näituste tulemuste lehelt.

Aasta Tiitel Keskmine punktisumma
Kohtunik(ud) Koht
2011 Parim Farm 96,29 punkti Dace Kaula Läti Rõngu
2010 Parim Farm 95,9 punkti Dace Kaula Läti Rõngu
2009 Parim Farm 96,4 punkti Dace Kaula Läti Tartu
2008 Parim Kasvataja 94,57 punkti Berth Andersson Rootsi Reola
2007 Parim Kasvataja 95,63 punkti Berth Andersson Rootsi Reola
2006 Parim Kasvataja 93,09 punkti Ranta Legzdina ja Dace Kaula Läti Särevere
2004 Parim Farm II koht 95,83 punkti Läti kohtunike ja
93 punkti Soome kohtuniku poolt
Ranta Legzdina ja Dace Kaula Läti,
Anne Mäkitalo Soome
Särevere

Küülikute näitusel jagatavate tiitlite lühiseletused.

BIS – Best in Show ehk Näituse võitja.
Antakse välja loomale, kes on saavutanud näitusel  kõige enim punkte. Kui sama punktisummaga loomi on mitu, siis valib kohtunik nende vahel välja selle looma, kes neist on kõige parem.

BIS VSOP – Best in Show Opposite Sex ehk Näituse võitja Parim vastassugupool.
Antakse välja parimale vastassugupoole loomale, kes on saavutanud näitusel kõige enim punkte. Kui võitjaks osutus emasloom, siis parim vastassugupool antakse välja ainult isasloomale, kes on näitusel saavutanud kõige enim punkte. Kui sama punktisummaga loomi on mitu, siis valib kohtunik nende vahel välja selle looma, kes neist on kõige parem.

BOB – Best of  Breed ehk Tõu parim.
Antakse välja igast tõust ainult ühele loomale, kes on saavutanud oma tõu siseselt kõige enim punkte. Kui sama punktisummaga loomi on mitu, siis valib kohtunik nende vahel välja selle looma, kes neist on kõige parem.

BIC – Best in Class ehk Vanuseklassi parim.
Antakse välja neljas vanusegrupis iga vanusegrupi parimale loomale, kes on saavutanud näitusel enim punkte. Kui sama punktisummaga loomi on mitu, siis valib kohtunik nende vahel välja selle looma, kes neist on kõige parem.

BIC JUN – Best in Class Junior ehk Vanuseklassi parim juunior.
Antakse välja loomale, kes on saavutanud kõige enim punkte oma vanuseklassis vanusega 4-6 kuud loomade vahel. Kui sama punktisummaga loomi on mitu, siis valib kohtunik nende vahel välja selle looma, kes neist on kõige parem.

BIC INT – Best in Class Intermediate ehk Vanuseklassi parim noorloom.
Antakse välja loomale, kes on saavutanud kõige enim punkte oma vanuseklassis vanusega 6-8 kuud loomade vahel. Kui sama punktisummaga loomi on mitu, siis valib kohtunik nende vahel välja selle looma, kes neist on kõige parem.

BIC TK – Best in Class Adult ehk Vanuseklassi parim täiskasvanud loom.
Antakse välja loomale, kes on saavutanud kõige enim punkte oma vanuseklassis vanusega 8-18 kuud loomade vahel. Kui sama punktisummaga loomi on mitu, siis valib kohtunik nende vahel välja selle looma, kes neist on kõige parem.

BIC SR – Best in Class Senior ehk Vanuseklassi parim seenior loom.
Antakse välja loomale, kes on saavutanud kõige enim punkte oma vanuseklassis vanusega üle 18 kuu loomade vahel. Kui sama punktisummaga loomi on mitu, siis valib kohtunik nende vahel välja selle looma, kes neist on kõige parem.

BIV – Best in Variety ek Värvusvariatsiooni parim.
Antakse välja tõu siseselt, kus ühes tõus esineb mitu värvusvariatsiooni näiteks reksküülikud, hõbeküülikud, prantsuse pässid, jpt.

2009 aastal anti välja ka Parim Sisseostetud looma tiitel.
Kuna reeglina Eesti näitustel ei ole lubatud tuua sisseostetuid loomi näitusele, siis sellel aastal tehti erand, andmaks võimalus ära hinnata ka need loomad. Seda võimalust paraku igal aastal ei anta.  Täpsemalt saate küülikute näituste reeglitega tutvuda siin

One Reply to “Näituste tulemused”

Lisa kommentaar

Posts Protect Plugin by http://blog.muffs.ru