Selveri tibu vs minu piimakann

Keraamikakursusel hakkasime tegema kannu. Esmalt tuli valmis teha kannumudel. No algselt tahtsin teha ühte paariliitrilist teekannu. Mõõdupuuks sai võetud 2,5 l värvipott. Et mis seal siis ikka. Aga jah, kui kohe kolmemõõtmeliselt mõelda ei suuda, siis 2,5 liitrist võib nii mõndagi muud välja tulla. Aga sellest siis teinekord lähemalt, kui kõik valmis on. Õppetöö toimub meil linditehnikas.

Aga, kuna õpetaja tahtis ikkagi, et ma kannu  ka teeksin, siis tegin ühe piimakannu, mis meenutas mulle kohe alguses ühte lindu. Aga no ei saanud kuidagi agu, millist ja kust. Alguses kangastus silme ette lindude multikast mingisugune linnuke, aga ei – see pole see. Kui kannule kaant tegema hakkasin, siis oli pilt selge – selveri tibu 😀

Ei usu? Aga eks vaata ise ja otsusta. Küll on tegemist täiesti toore tööga ja isegi sanga ei ole veel jõudnud külge panna, aga väikestviisi aimu annab ikka.

Minu piimakann siis eestvaates näeb hetkel välja selline:

Ja küljelt kergelt küürus nagu selveri tibu

Nüüd tuleb veel sang külge panna ja siis glasuurida. Vot see viimane on pähkel, millist värvi kann teha (kas minnagi seda selveri tibu teed ja teha kann pealt kollaseks või siis mitte)?

 

Veel sarnaseid:

Lisa kommentaar

Posts Protect Plugin by http://blog.muffs.ru