Küülikuhautis

[five-star-rating]

750-1000 g küüliku sabarootsusid või selgrootükke

50 g võid

6 suurt küüslaugu küünt või 1 suur terve küüslauk

1 kg prantsuse kartuleid või pisikesi kartuleid

0,5 kg  porgandeid (sobivad ka porgandi pallikesed või beebiporgandid) nende puudumisel sobivad ka tavalised porgandid tükeldada kartulitega samasse suurusesse

0,5 kg tükeldatud kaalikat

soovi korral 0,5 kg tükeldatud kapsast

500 g värskeid või külmutatud herneid

Soovi korral lisa veel teisi juurikaid nagu pastinaak, brokkoli, lillkapsas (mis aga meeldib jne)

veidi õli

2-3 l vett

Maitsestamiseks:

soola maitse järgi

1 väike sibul tükeldada

pipart

peterselli

majoraani

punet

aed-piparrohtu

tüümiani

või maitsetaimede puudumisel 2-3 tl Sanata Maria ürdiaia segu

Vala pannile veidi õli ning  50 g võid. Kohe külmale pannile viiluta küüslauk ning lase pann kuumaks. Kuumuta küüslaugud õlis läbi ning vahetult enne nende pruunistumist eemalda küüslaugud pannilt. Aseta sabad ja selgrootükid kuumale maitsestatud pannile. Maitsesta liha soola ja ürdiaia seguga (kui ei kasuta värskeid maitseürte). Ürtide kasutamsiel, maitsesta liha ainult soola ning pipraga. Pruunista konte õlis kuldseks ning aseta valmis tükid suurde paksupõhjalisse potti, kuhu oled eelnevalt valanud 2-3 l vett vastavalt soovile ning juurviljade rohkusest ja valminud küüslaugud. Kui kondid potti asetatud, vala pannil olev võisegu samuti potti (annab roale imelise maitse ning kuldse värvuse).

Hauta konte tasasel tulel ca 60 minutit. Kui kasutad värskeid maitsetaimi, siis on nüüd paras aeg need sisse tükeldada. Kui ei soovi maitsetaime tükke roas näha ega tunda, aseta taimed potti kinniseotud kimbuna. Tükelda juurikad ning astea nad potti vastavalt nende hautamistasemele, tugevamad ning kauem hautamist nõudavad enne ning vähem hautamist soovivad viimastena.  Hauta kõik tasasel tulel pehmeks. Vahetult enne valmimist eemalda maitsetaimede kimp ning vala potti herned, sest need tahavad  kõige vähem hautamist saada. Hauta veel ca 5-8 minutit ning eemalda tulelt.

Serveeri kausis ning garneeringuks võid kasutada veidi hapu- või rõõska koort ja petersellioksa.

Foxy Rabbits köögist

Veel sarnaseid:

Lisa kommentaar

Posts Protect Plugin by http://blog.muffs.ru