Puuviljad vahvlikoonuses

Jällegi üks imehea pätsatud idee.

Naguinii me teeme pidevalt kas puuviljasalateid või siis pakume erinevaid puuvilju lasteüritustel. Aga, kuidas oleks seda kõige mõttekam teha nii, et pärast ka vähem nõusid pesta oleks?

Osta või tee ise ühed imehead ja krõbedad vahvlid, oleneb sellest, kuidas sul aega on. Siinkohal on oodatud kõikide suurepärased vahvliretseptid kommentaaridesse, kes neid jagada raatsivad. Mul kunagi ammu lapsepõlves oli üks superhea retsept, mille saime ühelt venelannalt, kes meil külas oli (retseptis oli ka törts piiritust, mis hoidis vahvlid krõbedad ka päevi hiljem, kui neid siis veel alles oli). Aga vot olen selle retsepti teadmata suunas ära kaotanud ja enam pole sellele võrdväärset leidnud. Proovinud olen mitmeid erinevaid n.n. krõbedaid vahvleid, aga need pole need. Krõbedad on nad mõnda aega, aga mitte hiljem.

Nüüd siis tee üks puuviljasalat või jaga vahvlikoonusesse erinevaid puuvilju ning aseta nad kas igaüks ise klaasi või hoidikusse või kõik kokku ühte suurde kaussi, loomulikult püstisesse asendisse. Aga seda kindlasti vahetult enne serveerimist, sest nii puuviljasalati mahlad kui ka puuviljade enda mahlad hakkavad vaikselt vahvlisse imbuma ning seda pehmemaks muutma. Ära kindlasti kasuta ostetavate vahvlite puhul neid n.n. pabervahvlitorbikuid – tead küll need imeodavad ja värvitud, pehmed ja papimaitsega.

Üks lihtne puuviljasalati retsept ka juurde, serveering 10-le

355 g puhastatud ja viilutatud maasikaid

455 g seemneteta poolitatud viinamarju

3 kiiwit, koorida ja tükeldada

3 banaani, tükeldada

ca 600 g virsikukompoti virsikuid tükeldada

Suures kausis sega kõik koostisained ettevaatlikult läbi, hoia enne serveerimist 1 h jahedas ja serveeri kas kausis või vahvlikoonuses koos või ilma vahukoore või vaniljekreemiga.

 

 

Veel sarnaseid:

One Reply to “Puuviljad vahvlikoonuses”

Lisa kommentaar

Posts Protect Plugin by http://blog.muffs.ru