Küülikuliha hernesupp

[five-star-rating]

Kokku 6 l

1,5 kg küüliku supikogu (ribid, neerud)  või 1 terve küülik

1 kg kollaseid herneid

vett

soola,

3 loorberilehte

mõned terad 5 pipra segu

2 pakki 1000g külmutatud “porgand-hernes-mais” segu või siis 400 g tükeldatud porgandid ja 400 g rohelisi herneid, 200 g maisi, soovi korral 300 g tükeldatud kartuleid.

Pane herned 2 l veega potti likku. Teise potti pane pestud küülik keema. Kui küülik keema läheb, vala vesi ära ja pese küülik ja pott külma veega puhtaks. Pane küülik uuesti külma veega keema, nüüd lisa sool, pipraterad, loorberilehed. Kui küülik keema läheb keera tuli vaiksemaks ja keeda kaane all ca 1,5 – 2 tundi, kuni liha luudelt lahti keeb. Võta küülik puljongist välja, lisa potti ligunenud herned koos veega ja keeda herned pehmeks ca´ 1 – 1,5 tundi. Jahtunud liha eemalda luudelt ja tükelda, lisa supile. 10 minutit enne supi valmimist lisa 2 pakki külmutatud juurviljasegu “porgand-hernes-mais”

Lase keeda veel 10 minutit ja serveeri kuumalt hapukoore ja basiiliku oksaga.

Kui kasutad külmutatud juurviljasegu asemel kodust porgandit, hernest ja kartulit, siis lisa ca´30 min enne lõppu porgandid, kartul ja lase keeda. 5 min enne lõppu lisa herned ja mais. Naudi külmal talvepäeval või vastlate ajal!

Retsept Foxy Rabbits köögist.

Veel sarnaseid:

Lisa kommentaar

Posts Protect Plugin by http://blog.muffs.ru